Представљање књиге Др Момчила Диклића

Градска библиотека Панчево и Крајишки демократски форум Панчево позивају Вас на представљање књиге:

„Уништавање српске културе – претпоставка разбијања Југославије“

Гости: др Момчило Диклић, аутор; Милан Јакшић, директор Историјског архива Панчева; проф. Милан Мркела, председник КДФ
Среда, 11. март у 19:30
Читаоница Градске библиотеке Панчево

Др Момчило Диклић

Рођен је 1954 године у Оточцу у Лици, где је завршио основну школу и гимназију. Педагошку Академију, група историја-географија завршио је у Рјеци. На Филозофском факултету у Загребу дипломирао је историју, 1984 године. На факултету Политичких наука у Загребу магистрирао је 1990 године на тему: „Положај срба у Хрватској 1941- 1950 године“.

Докторску дисертацију “ Српско питање у Хрватској 1941 – 1950 година“ одбранио је 2003 године. Објавио је више научних радова о Србима Авнојске Хрватске. Данас ради у институту за Европске студије у Београду.