Промоција Панчева на Сајму књига

У суботу, 26. октобра, у сали „Васко Попа“ на 64. Међународном београдском сајму књига промовисана је студија др Жарка Војновића „Српске манастирске библиотеке до краја XVIII века“ (Градска библиотека Панчево, 2019). О књизи су говорили проф. др Гордана Стокић Симончић, рецензент, Горан Траиловић, уредник и аутор.

У среду, 23. октобра, у истој сали, промовисана су нова издања панчевачких установа културе. Говорили су аутори, уредници и представници издавача: Градске библиотеке (Дејан Боснић и Несиба Палибрк-Сукић), Историјског архива (Дуња Антонов Ротар), Завода за заштиту споменика културе (Јасмина Вујовић), Народног музеја (Дамир Прашникар), Дома омладине (Јасмина Топић) и Удружења књижевника и књижевних преводилаца (Васа Павковић). Књигу „Како је полетела српска Спарта“ представио је њен аутор мр Милорад Илић, а подршку Града издавачкој делатности образложио је Немања Ротар, већник за културу. Програм је организовао и водио Горан Траиловић.

На садржајним и добро посећеним сајамским промоцијама било је речи о студији др Жарка Војновића „Српске манастирске библиотеке до краја XVIII века“, делу „Библиотека кроз време: прилози општој историји библиотека до 16. века“, другом допуњеном издању Несибе Палибрк-Сукић „Руске избеглице у Панчеву 1919-1941“ (издања ГБП), новој монографији Качарева (Завод за заштиту споменика културе), „Рукописима“ Дома омладине, едицији „Најбоља“ и другим издањима Удружења књижевника, каталозима музејских изложби… Представљени су нови бројеви периодичних публикација: „Читалиште : научни часопис за теорију и праксу библиотекарства“, „Квартал“ часопис Удужења књижевника и књижевних преводилаца Панчева, „Гласник музеја Баната“ и „Пупин“, гласило Регионалног центра за таленте.

Сва издања могла су се наћи на штанду „Панчевачко читалиште“ у улици Меше Селимовића у Хали 4.