„Република Ћопић“ у читаоници Градске библиотеке Панчево

Представљање новог романа Вулета Журића „Република Ћопић“ биће одржано у читаоници Градске библиотеке Панчево у четвртак 10. марта у 19:30.

Један век после рођења Бранка Ћопића живимо у свету који рапсоду невине ведрине нема богзна шта да поручи. Али његови стихови и приче, који сведоче о световима у којима је у машти живео и свету из маште за који се борио Бранко из Хашана, имају шта да нам поруче. Вуле Журић, кроз духовну биографију великог писца, оживљавајући његове светове и снове, дешифрује ту поруку, која нам стиже као декадентним Римљанима глас из златног века.

Вуле Журић рођен је 1969. године у Сарајеву. Године 1993. долази у Београд. Живи у Панчеву. Објавио је књиге прича Умри мушки (1991), Двије године хладноће (1995), У кревету са Мадоном (1998), Валцери и сношаји (2001); романе Благи дани затим прођу (2001) и Ринфуз (2003); и „кратку“ збирку прича Мулијин руж (Реч бр. 69/15, 2003). Избор прича Вулета Журића преведен је на италијански и објављен под насловом Вечерас у подне (Понтедера: Тагете, 2003).

Гости: Вуле Журић (аутор) и Јелена Ангеловски