Друга епизода емисије Боок бокс

Друга епизода емисије Боок бокс Градске библиотеке Панчево снимљена је на Фрушкој гори у манастиру Мала Ремета. Повод за одлазак екипе на ово свето место јесте стручни библиотечки скуп у организацији научног часописа „Читалиште“ Градске библиотеке Панчево и Српске читаонице у Иригу под називом „Рад библиотека у ванредним околностима“.

У новој епизоди можемо видети разговор са библиотекарем саветником госпођом Весном Петровић која је написала опсежну монографију о манастиру Мала Ремета и разговор са др Жарком Војновићем, библиографом Народне библиотеке Србије који је представио своју докторску дисертацију „Српске манастирске библиотеке до XВИИИ века“ у издању Градске библиотеке Панчево.

Аутор и водитељ емисије је књижевник Немања Ротар.

Емисије Боок бокс се реализују као копродукција између Градске библиотеке Панчево и фирме за фото и видео продукцију „Елефант видео“ из Београда.