Отварање изложбе цртежа и слика “Глас љубави – од пашњака до пустиње”

Галерија Градске библиотеке Панчево

Субота, 03. децембар, у 19.00 часова

Отварање изложбе цртежа и слика Маје Пољак Петровић „ГЛАС ЉУБАВИ – ОД ПАШЊАКА ДО ПУСТИЊЕ“

Изложба ће трајати до 24. децембра 2022. године

MAJA ПОЉАК ПЕТРОВИЋ

Рођена 1977. године у Панчеву. Дипломирала на сликарском одсеку Факултета Ликовних Уметности у Београду, у класи професора Гордана Николића. Примљена за редовног члана УЛУС a, 2006. године. У статусу самосталног уметника од 2021. године. Излагала самостално једанаест пута. Излагала на великом броју групних изложби у Србији и иностранству. Излагала самостално на сајму уметности у Уједињеним Арапским Емиратима.

Награде:

• Гран При на 3. Међународном бијеналу уметности АРТиЈА, Споменпарк Крагујевачки октобар, Крагујевац 2022.
  • Специјална похвала за цртеж, 35. Октобарски ликовни салон Ковин, Културни Центар Ковин, 2021.
  • Номинована за Global Аrt Awards, Дубаи, УАЕ, 2018. Друга награда за најбољег регионалног соло излагача, World Art Dubai, УАЕ, 2017.
  • Јавна похвала за цртеж, Цртеж 2 International fine art on line juried competition, УСА, 2016. Ужи избор за цртеж, International Emerging Artist Award, The Best of Dubai, УАЕ, 2016.
  • Награда 26th Mini Print Internacional of Cadaques, Шпанија, 2006.
  • Прва награда за сликарство на 24. Октобарском Ликовном Салону у Ковину, 2006.
  • Награда Перспективе XXX, Београд , 2003.
  • Награда за цртеж на XII Бијеналу студентског цртежа СЦГ, Београд, 2003.
  • Награда за сликарство из Фонда Петар Лубарда за школску 2000/01. годину, Београд, Србија.
  • Награда за сликарство из Фонда Петар Лубарда з a школску 2001/02. годину, Београд, Србија.
  • Прва награда за сликарство на тему Пирамиде и модерна технологија, Интернационална изложба Глас Египта, Београд, 1999.