Промоција књиге “РЕЧИ СУ СЕНКЕ ДЕЛА“

Градска библиотека Панчево вас позива на промоцију књиге „РЕЧИ СУ СЕНКЕ ДЕЛА“, аутора др Душка Лопандића.

Представљање ове књиге биће одржано у четвртак, 14. октобра 2021. у 19 часова у читаоници Градске библиотеке Панчево.

Гости:

• др Невен Цветичанин,
  • др Небојша Кузмановић,
  • др Милан Орлић,
  • др Душко Лопандић.

„Речи су сенке дела“ др Душка Лопандића је оригинална и иновативна студија о развоју дипломатских односа и настанка модерне дипломатије, од ренесансе до закључења Версајског мировног уговора. Приповести о животима најважнијих личности у дипломатији – од државника до мислилаца и уметника – изложене су на занимљив и једноставан начин. Стога је ова књига приступачна не само стручњацима, него и широј читалачкој публици. Осим проширивања, продубљивања и прецизирања постојећих сазнања у области међународне дипломатије од XV до XX века, аутор долази и до нових увида, укључујући и развој дипломатије у Срба. Томе су посвећена поглавља о Карловачком и Пожаревачком миру, као и она која се баве улогом наших представника на великим међународним дипломатским скуповима (Бечки и Берлински конгрес или Париска мировна конференција), са освртом на личности Проте Матеје Ненадовића, Јована Ристића и Николе Пашића.

– Из рецензије др Невена Цветићанина