Резултати песничког конкурса поводом 8. марта: „Најлепше речи о њој“

САОПШТЕЊЕ

Жири за доделу награде учесницима Конкурса за најбољу песму о жени поводом 8. марта – Међународног дана Жена “Најлепше речи о њој“, у саставу: Ивана Росић, Гроздана Миленков, Сања Ђорђевић, Дејан Боснић и Немања Ротар, дана 5. марта 2020. године, донео је одлуку о проглашењу три најбоље песме, и то:

1. Прва награда – додељује се за песму “ЖЕНА“ Чедне Радиновић Лукић
  2. Друга награда – за песму “ИЗВОР ЖИВОТА“ Срђана Николовског
  3. Трећа награда – за песму “МАЈКА“ Галине Вуксановић

Жири је одлучио да се прва награда додели Чедни Радиновић Лукић за песму “ЖЕНА“, која се по својим стилским карактеристикама битно разликује од свега приспелог по конкурсу. У песми се осећа дух савременог стваралаштва, а њен песнички сензибилитет кореспондира са актуелним веристичким тенденцијама.

Жири у сарадњи са Саветом за родну равноправност града Панчева и Градском библиотеком Панчево изражава захвалност свим ученицима конкурса, а њихов труд награђује бесплатном годишњом чланарином у Градској библиотеци Панчево.

Председница
Савета за родну равноправност
града Панчева
Ивана Росић

Градске библиотеке Панчево
Дејан Боснић

∗ Прва фотографија у тексту је дело Naxart Studia, а друга је дело Garry Gayа.