Одржана седница Скупштине Заједнице матичних библиотека Србије

Као део програма обележавања стогодишњице оснивања Градске библиотеке Панчево, у петак, 22. марта 2024. године одржана је седница Скупштине Заједнице матичних библиотека Србије. Централна тема Скупштине односила се на разматрање услова за рад у матичним библиотекама у Србији, односно простор, опрему, кадар и фондове. Из Народне библиотеке Србије присуствовали су др Владимир Пиштало, управник и председник Управног одбора Заједнице, др Драгана Милуновић, заменица управника и секретар Заједнице и др Добрила Бегенишић, начелница Матичног одељења.

На самом почетку седнице, све учеснике и окупљене госте поздравила је госпођа Марија Јевић, чланица Градског већа Града Панчева, задужена за ресор културе, а радни део скупа започео је и уводну реч је дао господин Дејан Боснић, директор Градске библиотеке Панчево.

Седница Скупштине Заједнице матичних библиотека Србије

Седница Скупштине Заједнице матичних библиотека Србије - присутни

Тект и фотографије преузети са сајта Народне библиотеке Србије.

Прочитајте текст о догађају објављен у Политици: politika.rs/scc/clanak/606219/Vek-pancevacke-biblioteke