Представљање постхумно објављене књиге афоризама „Пост скриптум“, познатог панчевачког сатиричара Зорана Т. Поповића (1957-2022)

Читаоница Градске библиотеке Панчево

Петак, 31. март, у 19.00 часова

Уводно слово: Марија Јевић, градска већница за културу.

О књизи и прерано преминулом аутору говориће рецензенти Дејан Боснић и Дарко Јешић, илустратор Никола Драгаш и приређивач дела Александар Чотрић.

У збирци „Пост скриптум“ налази се око пет стотина изабраних афоризама из Поповићеве заоставштине, који су настали од 2019. до 2022. године. Поповић је био један од најистакнутијих српских афористичара, члан Удружења књижевника Србије и Београдског афористичсрског круга, аутор 13 књига и награђиван у земљи и иностранству. Поред осталих признања, добитник је Новембарске награде града Панчева и великог међународнох признања у италијанском граду Торину.

Издавач књиге је Градска библиотека у Панчеву, уз подршку Градске управе Панчева.