Промоција књиге афоризама „ДОЂОХ, ВИДЕХ, ПРЕБЕГОХ“

Градска библиотека Панчево вас позива на промоцију књиге афоризама „ДОЂОХ, ВИДЕХ, ПРЕБЕГОХ“, аутора Зорана Т. Поповића.

Представљање ове kњиге биће одржано у петак, 16. октобра 2020. у 19:00 сати у читаоници Градске библиотеке Панчево.

О књизи ће говорити:

• Зоран Т. Поповић, аутор
  • и Васа Павковић, књижевни критичар и писац

Зоран Т. Поповић - књигa афоризама "ДОЂОХ, ВИДЕХ, ПРЕБЕГОХ"

„Нова књига афоризама „Дођох, видех, пребегох“ Зорана Т. Поповића потврђује мишљење, које с правом влада у јавности, да је он један од најбољих српских афористичара данас, али и уопште, у историји овог књижевног облика код нас. Било да се бави Митовима или Вером, Историјом или Слободом, Демократијом или Политиком, Зоран Т. ПОПОВИЋ успева да о тим и блиским феноменима говори из једне другачије, инвентивне персперктиве. Језик ових мудрих и оптимално уобличених афоризама духовито разоткрива парадоксе и контроверзе, убедљиво разара стереотипе или демистификује максиме и идеологеме прошлих и актуелних времена. С једнаком духовитошћу Зоран Т. Поповић је у стању да се бави Браком, Спортом и другим наоко приземнијим темама.
Укратко: ово је колекција афоризама која нас истовремено чини мудријим и сумњичавијим, али и доноси осмех на лице, инвентивно разоткривајући обмане и илузије појединаца, нараштаја и народа.“

– Васа Павковић

Професор Божовић Ратко :

„Зоранова књига је бриљантна. Он и Нинус Несторовић коло воде у сатиричном афоризму.“

Екрем Мацић :

„Ђаво ће га знати зашто је Зоран Т. Поповић сами врх светске афористике. Можда тајна лежи у његовом афоризму. „Зашто верујем у Бога? Ђаво би га знао!“.“

Александар Чотрић :

„Зоран Т. Поповић живи за афоризме и кроз афоризме, а ту љубав према њима преноси на свакога ко одлучи да прочита барем неколико његових разиграних мисли. Зато и мислим да је привилегија читати овог особеног и доброћудног Панчевца.“