Промоција књиге „Луче у тами Црне Горе“

Градска библиотека Панчево вас позива на промоцију књиге „Луче у тами Црне Горе“, аутора Милутина Мићовића. Промоција ће се одржати у четвртак 29. септембра 2022. године у 19.30 часова у читаоници Градске библиотеке Панчево.

Гости:

• Милутин Мићовић, песник и аутор
  • Драган Лакићевић, уредник издања
  • др Душко Бабић, управник Српске књижевне задруге
  • др Немања Девић, историчар

Више деценија песник Милутин Мићовић разматра и осветљава биће Црне Горе – национално и морално, песничко и метафизичко, стварно и могуће. Полазећи од историјских датума до наших дана, од Петра I и Петра II Петровића Његоша до митрополита Амфилохија, овај помни и прецизни аналитичар прелистава сложену и менталну политичко-психолошку мапу Црне Горе, са њеним многим супротностима и димензијама. Земља песника у 20. и почетком 21. века постала је поприште интереса и трагичног удеса у којем светле луче појединачних прегнућа, као одсјаји чојства и јунаштва. Монументална синтеза као дуг идеји и жртви историје.