Промоција књиге “Шанел без броја“ Јасмине Јевтић

Градска библиотека Панчево вас позива на промоцију књиге “Шанел без броја“ Јасмине Јевтић. Промоција ће се одржати у петак 25. фебруара 2022. године у 19.00 часова у читаоници Градске библиотеке Панчево.

Књига „Шанел без броја“ је збирка кратких прича, скица и есеја, подељених у двадесет једно поглавље попут поглавља о жени, Волстриту, лажима, тамо и овде, времену, паклу, која су веома посебна, духовита и инвентивног начина писања, пуна свежине и ентузијазма језичког израза, са занимљивим и оригиналним начином бављења темама које су од виталног значаја за све нас.

„При пребројавању забројах једну главу, мртваца што се противи и виче, копрца ножицама и упире о тло, не хотећи на неизбежно дно. Окаснио на суд, а рачуна на исправни Мефистов суд. Да се барем удави, ил’ због хетере уби, да у боју страда отимајући се за оно што му не припада. Тако он пред судом на колена пада и хвали своју реч и животу се нада. Био први ил’ последњи, исти ће га зуби појести. Што је човек током живота дрскији, пред судом је крхкији, јадикује и рида за оним уназад, тресу му се колена пред уласком у Хад. Али ће га болети само ово: неће више уживати у богатим ручковима, ноћу се неће потуцати умотане главе по блудилиштима, нити ће више варати младе и наивне слушаоце мудростима и новац од њих измамљивати…“

(одломак из књиге “Шанел без броја“)

Шанел без броја Јасмина Јевтић