Први ликовни и поетски конкурс „Ово је моја Србија“

Удружење „Лас Хентес“ из Панчева расписује први ликовни и поетски конкурс под називом „Ово је моја Србија“.

Циљ ликовног и поетског конкурса је да се ангажују деца млађег и средњег школског узраста која имају талента за писање поезије или кратке прозе, као и она са талентом за цртање. Деца ће се бавити својом земљом, интересоваће се за њену историју, културу, значајне људе и све остале особености које чине српски народ.

Тема овогодишњег конкурса је „Ово је моја Србија – њена историја и традиција“.

Како би конкурс био што успешнији, односно како би деца била боље припремљена, пожељно је ангажовање учитеља, тј. наставника српског језика и ликовне културе.

Право на учествовање имају деца између 7 и 14 година.

Жири ће одабрати 10 најбољих радова и биће награђено 5 литерарних и 5 ликовних радова. Од 40 ликовних радова биће приређена изложба у Галерији Градске библиотеке Панчево.

Најбољи радови наћи ће се и у књизи Стиховање, која ће настати као резултат првог фестивала за рецитовање поезије на српском језику, а који ће се одржати у мају текуће 2018. године.

Молимо све заинтересоване кандидате за ликовни део конкурса да се цртежи раде на блок папиру уобичајених димензија, материјалима по жељи.

Рок за предају радова је 1. мај 2018. секретаријату Градске библиотеке Панчево.