Разговор о књизи „Народна монархија“ Ивана Солоњевича

Градскa библиотекa Панчево и Градски одбор Удружења Краљевина Србија у Панчеву
позивају Вас на разговор о књизи

„Народна монархија“ Ивана Солоњевича

Уторак, 21. април, у 19:30
О књизи говоре: Господин Драгомир Ацовић, члан Крунског већа и Ђакон Џаџи Ненад Јовановић
Читаоница Градске библиотеке Панчево

О књизи:

„Књига Народна монархија је тестамент Ивана Солоњевича, али и његове исповести. У овом делу пише како он схвата руски народ, руско царство, руску монархију… Ова књига показује како је велики руски народ, велика руска историја…“, казивао је Епископ Андреј и у поуци о овом делу осврнуо се на друштвено стање у то време, али и стање данас, којем може бити заједничко преплитање вере и политике.

Страст и љубав према свему руском, са којом пише Иван Солоњевич на многим страницама, говори о лепоти Русије, Православља. У тој тесној вези коју је нашао између руске и српске историје, Владика Андреј је указао поново на темеље српске државе кроз историју и њене краљеве: „Српски су краљеви за српски народ увек бирали најбоље: бирали су Студеницу, Жичу, Дечане, Пећку Патријаршију… Српски су краљеви за српски народ бирали најбоље, јер су веровали у свој народ…“

Зорица Зец / Извор: СПЦ