Промоција књиге песама „И НИШТА ДРУГО“ Јелене Боснић

Градска библиотека Панчево вас позива на промоцију књиге песама „И НИШТА ДРУГО“ Јелене Боснић.

Промоција ће се одржати у уторак 31. маја 2022. године у 20.00 часова у читаоници Градске библиотеке Панчево.

О књизи ће говорити:
Драгана Тодоресков, књижевни критичар
Васа Павковић, књижевни критичар и књижевник
Јелена Боснић, књижевник и аутор

Песме ће читати:
Александра Боснић Ђурић
Дејан Боснић

Музичка пратња:
Ненад Петровић, гитариста

Судећи по снази и енергији коју носе стихови Јелене Боснић, али и по истрајној и ваздаприсутној вери у Човека, у његову неупитну потребу да воли и буде вољен, те да у реч и стих преобличи свој емоционални потенцијал, све је вечито и обновљиво. Унутрашње биће у овој поезији обилује младалачким жаром који не сагорева, који букти и траје, траје. Тај нас жар и бескомпромисно поверење у љубав уверавају да у доба једнократних конзумација и премореног друштва повратак изворној лирици може бити извор личног спасења и спознања вредности које се не могу изгубити нити потрошити.
Зато Јелени Боснић, која, сликовито и надахнуто, зналачки и континуирано, пише о ономе у шта готово ни мало не сумња, дугујемо велику захвалност. Ако ишта може спасити овај свет, онда је то чиста лирика, она која нам без увијања, посве искрено, саопштава најтананија превирања људске душе! Душе довољно велике да воли, да фасцинира снагом своје љубави.

Драгана В. Тодоресков