Промоција реиздања књиге „Краљ Едип“

Читаоница Градске библиотеке Панчево

Уторак, 20. јун, у 19.30 часова

Поштовани пријатељи,

Позивамо вас да у уторак, 20. јуна у 19:30 сати, дођете у Библиотеку града Панчева на представљање и разговор о реиздању књиге „Краљ Едип“. Сазнаћете како су се на диван начин повезале класична античка књижевност, Дубровник и Панчево са својим представницима културне сцене 19. века. Пре тачно 140 година, Луко Зоре, истакнути слависта, филолог и преводилац, Србин из Дубровника, превео је Софоклову трагедију „Краљ Едип“ са старогрчког на српски језик, користећи херојски десетерачки стих. Драгоцени превод су тада, у 19. веку, објавила браћа Јовановић, чувени издавачи из Панчева, а једини примерак књиге остао је сачуван у панчевачкој библиотеци. Захваљујући заједничком подухвату издавачке куће „ННК Интернационал“ из Београда и Библиотеке града Панчева, ово дело је доживело своје поновљено издање. О књизи која потврђује тезу да племенитост и универзална вредност класичних књижевних дела увек налазе свој пут и трају кроз векове, о њиховом значају за нас, људе 21. века, као и о разним аспектима интерпретације овог занимљивог превода, говориће:

• Дејан Боснић, директор Библиотеке града Панчева
  • Зоран Стефановић, председник Удружења драмских писаца Србије, истраживач у култури
  • Проф . др Војислав Јелић
  • Бранка Марган, уредница.
  • Драшко Малиџан, пратња на гуслама.

Након промоције предвиђен је коктел где ћете моћи да пробате „Банатски калвадос“ из „Дестилерије Марган“ и вина из „Топић“ винарије.

Очекујемо вас!

Промоција реиздања књиге Краљ Едип