Вести

Сусрет са књижевником и управником Народне библиотеке Србије Владимиром Пишталом

Читаоница Градске библиотеке Панчево Четвртак, 25. април 2024. године у 20.00 часова Владимир Пиштало (1960) један је од најзначајнијих и најпревођенијих савремених српских писаца, добитник НИН-ове награде, награде „Меша Селимовић” и награде „Борисав Станковић”. Његов роман Тесла, портрет међу маскама је преведен на двадесет, а роман „Миленијум у Београду“ на десет језика. О стваралаштву ауторовом разговарају књижевни критичар, директор издавачке ... Прочитај више »

Промоција књиге „Био једном један бенд“ Драгана Болета Новаковића

Промоција књиге "Био једном један бенд" Драгана Болета Новаковића

Читаоница Градске библиотеке Панчево Петак, 26. април, 2024. године у 19.00 часова О књизи ће разговарати: Драган Боле Новаковић, аутор Бранимир Бане Локнер, музички критичар и публициста Владимир Кајловиц, режисер Модератор: Марио Габоровић, новинар Пред вама се налази једно дело које ће старије генерације вратити у златно доба рокенрола на нашим просторима, а млађима ће открити један чаробан свет рок ... Прочитај више »

Покретање циклуса читалачко-драмских радионица за младе

Дечје одељење Градске библиотеке Панчево Сваког уторка од 18.00 до 20.00 часова Градска библиотека Панчево и група „Читалачки драматоријум” покренула је циклус читалачко-драмских радионица за младе од 13 до 16 година које се одржавају сваког уторка од 18 до 20 сати на Дечјем одељењу Градске библиотеке. На радионицама читамо, дискутујемо и примењујемо различите облике драмског метода, па искуство читања постаје ... Прочитај више »

Хуманитарно књижевно вече „Покушај да ходаш у мојим ципелама“

Хуманитарно књижевно вече Покушај да ходаш у мојим ципелама

Читаоница Градске библиотеке Панчево Уторак, 23. април 2024. године у 19.00 часова Представници „Удружења жртава насиља ХАЈР“ организују хуманитарно књижевно вече „ПОКУШАЈ ДА ХОДАШ У МОЈИМ ЦИПЕЛАМА“. Прочитај више »

Изложба фотографија „Истине, ту око нас“ др Радмиле Поштић Љубинковић

Изложба фотографија "Истине, ту око нас" др Радмиле Поштић Љубинковић

Галерија градске библиотеке Панчево Понедељак, 22. април 2024. у 19.00 часова Ауторка фотографија: Радмила Поштић Љубинковић Организација: Радмила Вукелић Техничка подршка: Гото студио „Николић“ Реализацију изложбе порджали су: Аутоцентар Пивашевић Геовизија Панчево Клуб ресторан Двориште, Панчево Др Радмила Поштић Љубинковић је као педијатар – неонатолог, цео свој радни век, дуг тридесет пет година, посветила здрављу панчевачке деце у Општој болници ... Прочитај више »